Ragnhild Mowinckel
Norwegia
DNF

Alpejski PŚ: Mikaela Shiffrin z dziesiątym zwycięstwem w sezonie

Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 23-letnia Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrała we włoskim Plan de Corones slalom gigant. To jej 10. triumf w zawodach tego cyklu w tym sezonie oraz 53. w karierze.
Mikaela Shiffrin (fot. Getty)

Alpejski PŚ: Marcel Hirscher bezpokonkurencyjny

Shiffrin, która wyraźnie prowadziła już po pierwszym przejeździe, uzyskała łączny czas 2.04,75. Drugie miejsce ze stratą 1.21 zajęła Francuzka Tessa Worley, a trzecie Włoszka Marta Bassino, która od zwyciężczyni była wolniejsza o 1,57. ;BR:;BR: Sabina Majerczyk w pierwszym przejeździe straciła do liderki ponad siedem, ale została później zdyskwalifikowana, a Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła tej próby.

W drugim przejeździe najszybciej między 45 bramkami na trasie przy różnicy wzniesień 359 metrów śmigała Worley dystansując Shiffrin o 0,18, Bassino o 0,28, Chorwatkę Metę Hrovat o 0,52, Norweżkę Kristin Lysdahl o 0,71, Niemkę Viktorię Rebensburg o 0,79 oraz Słowaczkę Vlhovą o 0,82.

To moja pierwsza wygrana na tej trasie. Przed rokiem zostałam wyeliminowana już w pierwszym przejeździe. Dziś wszystko wypadło pomyślnie. Jedne zakręty pojechałam bardzo dobrze, inne tylko dobrze – powiedziała Shiffrin.

Udane starty w tej konkurencji ma Worley. W pięciu dotychczasowych slalomach gigantach sezonu czterokrotnie stanęła na podium zajmując raz pierwsze i drugie oraz dwa razy trzecie miejsce.