tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Udany początek przygotowań. Legia pokonała trzecioligowca

Piłkarze Legii Warszawa wygrali z występującym w trzeciej lidze Portugalii zespołem Clube Olimpico do Montijo 4:1 (2:0) w sparingu, który odbył się na półwyspie Troia, kilkadziesiąt kilometrów od Lizbony. Zgrupowanie mistrzów Polski potrwa do piątku.
Carlitos strzelił gola w pierwszym tegorocznym sparingu Legii (fot. Getty Images)

Legia pudłuje z transferami. Wieczna rotacja w stolicy

Legioniści, którzy do Portugalii przyjechali 7 stycznia, zagrali zupełnie innym składem w pierwszej, a innym w drugiej połowie, ale i tak przez większość spotkania mieli przewagę.

Podobało mi się to co dziś widziałem. W zeszłym tygodniu pracowaliśmy bardzo ciężko, narzuciliśmy sobie wysokie wymagania, więc naturalne, że zawodnicy byli nieco zmęczeni i nie mieli wystarczająco dużo świeżości, by robić wszystko to co sobie założyliśmy. Podobało mi się jednak, że na boisku pracowali nad aspektami, które ćwiczyli na treningach – powiedział trener Ricardo Sa Pinto, cytowany w portalu legia.com.

Wrażenie zrobiły szczególnie dwie pierwsze bramki – autorstwa Fina Kaspera Hamalainena i Francuza Williama Remy'ego w końcowych minutach pierwszej połowy. Obaj trafili do siatki efektownymi uderzeniami.

Zdobyliśmy dzisiaj przepiękne bramki, co oczywiście mnie cieszy, ale mam nadzieję, że w równie urodziwy sposób moi piłkarze trafiać będą w ekstraklasie i Pucharze Polski. Potrzebujemy takich goli, by móc wygrywać mecze – podkreślił portugalski szkoleniowiec Legii.

Zajmujący drugie miejsce w tabeli ekstraklasy warszawianie wznowią rozgrywki 10 lutego, kiedy zmierzą się na wyjeździe z ósmą Wisłą Płock.

Legia Warszawa – Clube Olimpico do Montijo 4:1 (2:0)
Bramki: Hamalainen 35, Remy 45, Agra 81, Carlitos 89 – Beto 88

podobne informacje

Skromne zwycięstwo Legii Warszawa. Bohaterem Artur Jędrzejczyk

Lotto Ekstraklasa: Lech, Lechia czy Legia? Starcie na argumenty

Tęsknota za Nemanją Nikoliciem. Legia Warszawa szuka armat

Legia Warszawa. Iuri Medeiros, czyli potencjał nie z tej ligi