tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ 2019 piłkarzy ręcznych: gol równo z syreną. Tak Francuzi uratowali remis w meczu z Niemcami [WIDEO]

Jak w ciągu trzech sekund uciszyć ponad 13-tysięczną halę pełną kibiców wspierających rywali? Sposób na to zaprezentował we wtorek rozgrywający reprezentacji Francji piłkarzy ręcznych Timothey N'guessan. Jego trafienie równo z końcową syreną uratowało mistrzom świata remis w grupowym meczu mundialu 2019 z Niemcami.
(fot. Getty)

MŚ 2019: hit dnia na remis! Brazylijska sensacja znów zaskoczyła

Zapowiadane jako hit dnia starcie Francuzów z Niemcami nie rozczarowało i dramaturgią dorównało poprzedniemu spotkaniu obu drużyn podczas igrzysk w Rio 2016. Wtedy w półfinale turnieju lepsi okazali się Francuzi, decydującego o awansie do olimpijskiego finału gola zdobywając... równo z syreną.

(fot. Getty) We wtorek zespół Didiera Dinarta w podobnych okolicznościach uratował remis. Francuzi niemal przez cały mecz gonili rywali i na samym finiszu wyrwali im z rąk cenny punkt. Wszystko za sprawą trafienia N'guessana.

Rozgrywający posłał potężny rzut z 11 metrów. Piłka przeleciała pomiędzy dłońmi blokujących Finna Lemkego i Patricka Wiencka (obaj mają ponad 2 metry wzrostu) i wpadła do niemieckiej bramki. Broniący jej Andreas Wolff został kompletnie zmylony i wylądował przy drugim słupku.

Najciekawsze akcje meczu zobaczyć można w poniższym wideo przygotowanym przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej (IHF). Akcja, która dała Francuzom remis zaczyna się w 1:44.

Dzięki remisowi Francuzi utrzymali pierwsze miejsce w grupie A. Na kolejkę przed końcem rywalizacji w pierwszej fazie turnieju Trójkolorowi mają na koncie siedem punktów. Niemcy są drudzy i mają o jeden punkt mniej. Obie drużyny są już pewne gry w kolejnej rundzie.

---> WYNIKI, TERMINARZ I TABELE MŚ 2019 <---

podobne informacje

Bartosz Jurecki o MŚ 2019 piłkarzy ręcznych: Mikkel Hansen wzbudza podziw

MŚ 2019 piłkarzy ręcznych: Hansen najlepszy. Sześciu finalistów w Drużynie Gwiazd

MŚ 2019 piłkarzy ręcznych: pogrom w finale. Duńczycy mistrzami świata

MŚ 2019 piłkarzy ręcznych: brąz dla Francuzów. Karabatić bohaterem