tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Do piłkarzy Wisły Kraków docierają już przelewy

– Część piłkarzy Wisły Kraków już otrzymała przelewy z zaległymi pensjami, a część jest umówiona, że dotrą one w czwartek – poinformował SPORT.TVP.PL jeden z zawodników Białej Gwiazdy. Jarosław Królewski i Jakub Błaszczykowski dotrzymali zatem słowa danego w weekend.
Do piłkarzy Wisły Kraków docierają przelewy (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Poznaj szczegóły pożyczki udzielonej Wiśle

Brakuje nam czterech milionów złotych, żeby odsapnąć, móc spłacić należności. Postanowiliśmy z Kubą Błaszczykowskim oraz jednym z moich bardzo dobrych przyjaciół zainwestować własne pieniądze i dać tę pożyczkę Wiśle Kraków – mówił Jarosław Królewski w sobotę, w programie "Stan Futbolu".

Deklaruję, że w przyszłym tygodniu każdy z nas "wrzuci" do Wisły po 1,3 mln złotych, żeby spłacić pierwsze zaległości i dać czas, by poważnie rozmawiać z inwestorami – obiecał. Trzecim inwestorem okazał się biznesmen Tomasz Jażdżyński. Przelewy miały dotrzeć na konta piłkarzy po weekendzie. Tak, by chcieli oni zostać w zespole Macieja Stolarczyka.

"Przelewy poszły. Niektóre są już na kontach" – napisał Królewski we wtorek na Twitterze. Potwierdzają to nasze źródła. – Tak, część zawodników dostała już pieniądze. Inni, w tym ja, umówili się, że otrzymają je w czwartek, 17 stycznia – powiedział jeden z zawodników. W większości przypadków w środę mijał 14-dniowy termin na uregulowanie zaległości wobec tych graczy, którzy złożyli wezwania do zapłaty.

To kolejny krok w "akcji ratunkowej" Wisły. Trwają poszukiwania strategicznego inwestora na dłużej, który wyprowadzi klub na finansową prostą. Klub musi przedstawić wiarygodny plan finansowania zespołu w drugiej części sezonu. Bez tego może nie dostać licencji na grę wiosną w Lotto Ekstraklasie.

Jarosław Królewski odnowi Wisłę Kraków? "To bardziej misja społeczna"
Wisła Kraków zmniejszy dług? Wspracie przekaże Jakub Błaszczykowski
Andrzej Iwan: imponuje mi Jakub Błaszczykowski
Okiem redakcji: sytuacja w Wiśle Kraków

podobne informacje

Zbigniew Boniek skomentował zachowanie Pawła Bochniewicza. "No to będzie beka na kadrze"

Nieudany debiut Sławomira Peszki. "Nie tak to sobie wyobrażałem"

Górnik Zabrze – Wisła Kraków. "Nie ma teraz na to czasu"

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 2:0. Mateusz Matras przyćmił Jakuba Błaszczykowskiego