tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Boniek: licencja Wisły Kraków na grę w Lotto Ekstraklasie zostanie odwieszona

Wisła Kraków obecnie nie ma licencji na grę wiosną w Lotto Ekstraklasie. – Na miejscu kibiców Wisły nastawiłbym się na to, że jeśli wszystko będzie przebiegało dalej tak sprawnie, to licencja wróci najpóźniej 22 stycznia – uważa prezes PZPN Zbigniew Boniek.
Piłkarze Wisły Kraków (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Licencja Wisły Kraków zawieszona została 3 stycznia w związku z niejasną sytuacją prawną klubu. – Ze wszystkich rozmów wnioskuję, chociaż to oczywiście decyzja samej Komisji (Licencyjnej PZPN – red.), że najpóźniej 22 stycznia licencja zostanie odwieszona – zapowiedział w rozmowie z weszlo.com Boniek.

– 22 stycznia jest następne posiedzenie. Może też się zdarzyć, że licencja wróci wcześniej, ponieważ członkowie mają możliwość głosowania elektronicznego, ale na miejscu kibiców Wisły nastawiłbym się na to, że jeśli wszystko będzie przebiegało dalej tak sprawnie, to licencja wróci najpóźniej 22 stycznia – dodał prezes PZPN.

Zapewnił też, że sytuacja Wisły Kraków będzie dalej "nadzwyczajnie monitorowana". Nie ma jednak jego zdaniem powodu, by nie odwiesić licencji. – Cel został osiągnięty – zmusiliśmy klub do działania, sprawy potoczyły się szybko – uważa Boniek.

Na pytanie, czy jest przekonany, że Biała Gwiazda wystartuje w lidze, odpowiada jednoznacznie: "teraz już tak". Pierwszy mecz Wisły w Lotto Ekstraklasie w 2019 roku zaplanowany jest na 11 lutego. Zagra wtedy w Zabrzu z Górnikiem.

Okiem redakcji: sytuacja w Wiśle Kraków

podobne informacje

Zbigniew Boniek skomentował zachowanie Pawła Bochniewicza. "No to będzie beka na kadrze"

Nieudany debiut Sławomira Peszki. "Nie tak to sobie wyobrażałem"

Górnik Zabrze – Wisła Kraków. "Nie ma teraz na to czasu"

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 2:0. Mateusz Matras przyćmił Jakuba Błaszczykowskiego