1
:
1
0:1
50'Benoit Badiashile

Monaco nadal w głębokim kryzysie. Niewidoczny Kamil Glik

AS Monaco nie radzi sobie w lidze francuskiej. Klub, który ledwie przed dwoma laty zdobywał mistrzostwo kraju, zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Piłkarze Thierry'ego Henry'ego nie poprawili swojej sytuacji w środę, remisując u siebie 1:1 (0:1). Całe spotkanie rozegrał Kamil Glik.
Kamil Glik (fot. Getty Images)

Liga Mistrzów: Bayern bez kluczowego zawodnika na Liverpool

Jak zagrał Kamil Glik?
Przed meczem Henry zdecydował się na roszadę taktyczną, wystawiając do gry drużynę w formacji 4-3-3. Glikowi przypadła rola prawego stopera i nie wywiązał się z niej najlepiej. Gol dla Nice nie padł wprawdzie po jego błędzie, ale sprawiał wrażenie zawodnika apatycznego, spóźnionego, nieco odciętego od gry. Stąd mała liczba udanych wejść i wygranych główek u Polaka.
Ocena SPORT.TVP.PL – 6/10

We Francji w spotkaniu Monaco z Nice widziano przede wszystkim pojedynek trenerów, którzy doskonale znają się jeszcze z murawy. Henry i Patrick Vieira przez wiele lat występowali wspólnie w Arsenalu i reprezentacji Trójkolorowych. Tę potyczkę, mimo remisu, minimalnie wygrał jednak były defensywny pomocnik.

To piłkarze z Nicei byli groźniejsi w początkowej fazie meczu. Mimo licznych kontrataków Monaco zawodnicy gospodarzy nie potrafili pokonać Waltera Beniteza. Z kolei Diego Benaglio skapitulował w 30. minucie po kopnięciu Allana Sainta-Maximina.

Monaco zyskało przewagę na murawie, gdy czerwoną kartką w końcówce pierwszej połowy został ukarany Ihsan Sacko. Gospodarzom starczyło jednak umiejętności tylko do wyrównania. Gola na 1:1 w 50. minucie po podaniu Rony'ego Lopesa strzelił Benoit Badiashile Mukinayi.