PHL: emocje w Katowicach. GKS lepszy od Cracovii

Po emocjonującym spotkaniu hokeiści GKS Katowice pokonali 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) Comarch Cracovię w meczu 40. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Gospodarze utrzymali tym samym pozycję lidera w tabeli.
Polska Hokej Liga: Tauron GKS Katowice – Comarch Cracovia [skrót]
Damian Kapica (Cracovia), Mikołaj Łopuski (GKS Katowice) – fot. PAP

PŚ w hokeju: nie ma szans na turniej w 2020 roku

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. Już po niespełna siedmiu minutach gry Mikołaj Łopuski skierował krążek do bramki. Niedługo po tym prowadzenie podwyższył Jesse Jyrkkio, dzięki czemu po pierwszej tercji hokeiści GKS Katowice prowadzili 2:0.

Goście nie zamierzali się jednak przedwcześnie poddawać. Od początku drugiej części gry to hokeiści Comarch Cracovii byli w ofensywie. Rzut karny wykorzystał Stepan Csamango, a chwilę później Jaako Turtiainen wyrównał stan rywalizacji. Odpowiedź katowiczan przyszła jeszcze w tej samej tercji. Bramka Bartosza Fraszko okazała się decydującą.

W tym spotkaniu więcej goli nie oglądaliśmy. Hokeiści GKS Katowice pokonali Comarch Cracovię 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) i liderują Polskiej Hokej Lidze. Nad drugim GKS Tychy mają jednak zaledwie punkt przewagi. Cracovia zajmuje piąte miejsce. Mają już zapewniony udział w ćwierćfinale play-off.

PHL: Tauron GKS Katowice – Comarch Cracovia [mecz]