tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

LEC Spring 2019 czas zacząć! Jak poradzą sobie Polacy?

W dniach 18 i 19 stycznia odbędzie się pierwsza kolejka wiosennego splitu League of Legends Championship Series 2019. W akcji będziemy oglądać czterech Polaków.
Jankos (fot. riot games)

Hatchy: Niezależnie z kim będziemy grać, chcemy udowodnić, że jesteśmy lepsi

Przed nami długo wyczekiwana inauguracyjna kolejka League of Legends European Championship. 18 i 19 stycznia będziemy świadkami pierwszej rundy spotkań w wiosennym splicie. W najlepszej i najbardziej prestiżowej lidze LoLa w Europie zagra dziesięć drużyn, w których zobaczymy czterech Polaków.

Marcin "Jankos" Jankowski nadal będzie reprezentował barwy organizacji G2 Esports, z którą przedłużył kontrakt. Jakub "Jactroll" Skurzyński również nie zmienił pracodawcy i podobnie jak w poprzednim sezonie zobaczymy go w Team Vitality. Jego były kolega z drużyny Mateusz "Kikis" Szkudlarek postanowił zostać junglerem Teamu Rogue. Nową twarzą wśród Polaków występujących w tej najwyższej klasie rozgrywkowej jest Oskar "Selfmade" Boderek, który na pozycji leśnika zagra w koszulce SK Gaming. Piątym biało-czerwonym jest Patryk "Mystiques" Piórkowski, który ma szansę na występ w barwach Excel Esports. O pozycję pierwszego supporta będzie jednak rywalizował Raymondem "Kasing" Tsang.

W porównaniu z zeszłym sezonem brakuje jednej ważnej postaci dla polskich kibiców. Oskar "Vander" Bogdan niestety nie jest już zawodnikiem Schalke 04. Nawiązał on współpracę z akademią Teamu Rogue i będzie występował między innymi w polskiej Ultralidze.

Terminarz pierwszej kolejki LEC Spring 2019:

Piątek, 18 stycznia
18:00 - Fnatic vs. SK Gaming
19:00 - Excel Esports vs. Splyce
20:00 - Vitality vs. Schalke 04
21:00 - Rogue vs. Misfits
22:00 - G2 Esports vs. Origen

Sobota, 19 stycznia
17:00 - G2 Esports vs. Schalke 04
18:00 - Rogue vs. Excel Esports
19:00 - Splyce vs. Vitality
20:00 - Misfits vs. SK Gaming
21:00 - Origen vs. Fnatic