tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jest decyzja w sprawie wykluczenia Barcelony z Pucharu Króla!

Duma Katalonii poza rozgrywkami Copa del Rey z powodu złamania regulaminu? Hiszpańska Federacja Piłkarska (RFEF) ogłosiła, że nie rozpatrzy pozytywnie protestu ekipy Levante, ponieważ wpłynął on po terminie, w związku z czym Barcelona nie zostanie wykluczona z krajowego Pucharu. W ćwierćfinale zmierzy się z Sevillą.
Lionel Messi (fot. Getty Images)

Nieuprawniony piłkarz Barcelony w Pucharze Króla! Protest Levante

Barcelona wyeliminowała Levante z rozgrywek po czwartkowym zwycięstwie w rewanżu 3:0 na Camp Nou. W pierwszym spotkaniu na wyjeździe 10 stycznia przegrała 1:2.

Hiszpańskie media dopatrzyły się jednak nieprawidłowości podczas meczu w Walencji. Wówczas w barwach gości miał zagrać rzekomo nieuprawniony do występu 19-letni Chumi Brandariz, który był zawieszony za żółte kartki otrzymane w meczach drugiej drużyny.

Piłkarze FC Barcelony (fot. Getty Images) Skargę w tej sprawie można było zgłosić do określonej godziny następnego dnia po meczu, jednak do RFEF żadne takie zawiadomienie nie wpłynęło. Levante złożyło je dopiero w piątek rano.

"Sędzia zajmująca się tymi rozgrywkami Carmen Perez uznała, zgodnie z przepisami obowiązującymi w RFEF, że skarga złożone przez Levante UD o 9.33 w piątek wpłynęła po upływie regulaminowego terminu" – napisano na oficjalnej stronie internetowej hiszpańskiego związku.

Barcelona, która o sprawie dowiedziała się z mediów, jest przekonana, że występ zawodnika w Pucharze Króla był zgodny z przepisami.

Lionel Messi (L) i Luis Suarez (P) (fot. Getty Images) "Po przeanalizowaniu skargi i wszystkich okoliczności sędzia zdecydowała się utrzymać wynik tego dwumeczu i nie wykluczać Barcelony z udziału w ćwierćfinale" – stwierdzono.

Niedługo po wydaniu tego oświadczenia rozpoczęło się losowanie par ćwierćfinałowych Pucharu Króla. Barcelona trafiła na Sevillę, którą pokonała w finale poprzedniej edycji, a pozostałe pary do Real Madryt – Girona, Getafe – Valencia oraz Espanyol Barcelona i Betis Sewilla.

Pierwsze mecze odbędą się 23 stycznia, rewanże – tydzień później.